Potovanje, dolgo tisoče kilometrov,
se začne z enim samim korakom.
Kitajski pregovor
Res je! Vsaka velika stvar je sestavljena iz nešteto majhnih, kar velja tudi za turizem. Učbenik, ki ga imate pred seboj, sicer nima nešteto strani, kar vam je ob začetku študija verjetno v veliko tolaţbo. A kot boste spoznali, ko ga boste listali, ponuja veliko moţnosti iskanja dodatnega znanja v strokovni literaturi ter na svetovnem spletu. In ko te enkrat premami ţelja po »še« v znanju, v to vloţiš na tisoče minut in, kar je najpomembneje, pri tem uţivaš. Zato vam, ko se odpravljate na pot profesionalnega odkrivanja turizma, ţelim, da ga doţivite, vzljubite in pri tem uţivate. Zakaj? Ker boste svojo pozitivno energijo prenašali na druge in ker se vam bo neštetokrat vrnila, ko boste najmanj pričakovali …
Študijsko gradivo, ki naj vam bo »turistični vodnik« skozi študij, podaja osnovne smernice poznavanja turizma in destinacijskega menedţmenta v skladu z zastavljenimi cilji predmeta ter kompetencami, ki bi jih naj s študijem pridobivali. Vsebina se prepleta v petnajstih poglavjih, ki ponujajo naslednje izzive:
1. Spoznavanje temeljnih pojmov, pojavnih oblik in izbranih problemov turizma kot druţbenega pojava in kot gospodarske dejavnosti.
2. Kritično spremljanje uresničevanja strategije razvoja in trţenja turizma ter moţnost iskanja lastnih poslovnih priloţnosti.
3. Spoznavanje zakonitosti razvoja in delovanja turističnih destinacij.
4. Seznanjanje z učinkovitimi organizacijami v turizmu.
5. Analiziranje turističnega povpraševanja in turistične ponudbe, vključno z aktualnimi trendi na turističnem trgu.
6. Razumevanje najpomembnejših modelov razvojno-trţnih struktur in obnašanja tekmecev v konkurenčnih razmerah turističnega trga.
7. Ugotavljanje ekonomske učinkovitosti turistične dejavnosti na različnih ravneh.

Poudarek predmeta je na praktični uporabi pravnih predpisov, s katerimi se bodo študenti srečevali pri svojem delu kot npr. a) na kakšen način sklepamo pogodbe in na kaj smo pri tem še posebej pozorni  b) kako ustanovimo podjetje ali s. p. ter  prednosti in slabosti ene in druge izbire, c) pasti, na katere je potrebno paziti pri sklepanju delovnopravnih pogodb, d) s katerimi pravnimi predpisi se srečujemo pri dejavnosti velnesa.   

Dobrodošli pri predmetu Strokovne terminologije v angleškem jeziku.

Doslej ste gotovo pridobili že veliko znanja in izkušenj pri uporabi angleškega jezika. Sedaj je čas, da svoje znanje nadgradite in razširite predvsem svoje besedišče s področja velneške dejavnosti. Izboljšali boste svojo sposobnost uporabe angleškega jezika v komunikaciji z gosti in pri poslovnih stikih, kot tudi v različnih situacijah v vsakdanjem življenju. Pridobili boste dragocene izkušnje pri predstavljanju velneške dejavnosti v angleškem jeziku in spoznali različne možnosti, kako lahko svoje znanje angleškega jezika nenehno krepite in razvijate.